Hirdetés

Ezek voltak a kedvenceink 2014-ben!

|

Visszagondoltunk az elmúlt egy esztendőben általunk olvasott könyvekre, és kiválasztottuk a kedvenceinket!

Hirdetés

Sajnos minden könyvet azért nem tudtunk elolvasni, ami 2014-ben magyar nyelven megjelent - azonban saját olvasmányaink közül nekünk is megvannak a tavalyi kedvenceink. Összegyűjtöttük őket!

 

PL kedvencei:


Kondor Vilmos: A koronaőr második tévedése

Kondor Vilmos napjaink magyar krimijének egyik legragyogóbb csillaga. Korhű ábrázolás és fordulatos cselekmények adják művei alapját, s ez a A koronaőr második tévedése kapcsán sincs másképp. Egy fantasztikus krimi, ami Európát átszelve húzza maga után az olvasót összeesküvések és legendák csomópontjait kerülgetve. Kell!

John Sclazi: A lázadás hangjai

A Vének háborúja-sorozat igazi legendává növi ki magát, A lázadás hangjait pedig a legerősebb epizódnak tartom. Pattanásig feszülő idegszálak, galaxisokat átölelő konfliktusok és az emberi faj lehetséges bukása villan folyamatosan az arcunkba, Scalzi sajátos humorával fűszerezve. A regény vége pedig olyannyira brutális, hogy a sírás környékez, ha belegondolok, a következő kötetre még várnunk kell.

Andy Weir: A marsi

Fenomenális sci-fi, burkolt társadalomkritikával és nem kevés öniróniával. Komoly tudományos háttér és egy komoly üzenet a motorja ennek a történetnek: mi mindenre képes az ember, ha a túlélésért kell küzdenie? Na és persze a humor sem elhanyagolható (most komolyan, élet-halál harc még sosem volt ennyire szórakoztató, bármennyire morbid is ezt kimondani).

 
 

 

 

Welmyr kedvencei:

 

Andrzej Sapkowski: Vaják - A megvetés ideje 

Nyílt titok, hogy jómagam rajongok Sapkowski úr munkásságáért. Sokan vannak így rajtam kívül is, hiszen a lengyel írózseni valami olyat alkotott a Vaják-történetekkel, amihez fogható nem igazán született. Merem állítani, hogy művei új színt hoztak a fantasy szürke hétköznapjaiba.

Ahogy azt megszokhattuk a Vaják könyvektől, itt is hatalmas szerepet kap a társadalomkritika. A Sapkowskira jellemző fanyar humor itt visszafogottab, de ez betudható annak, hogy a könyv története is sokkalta komorabb, feszültebb. Zseniális könyv, ajánlom mindenkinek!

Mark Lawrence: Bolondok Hercege 

A Széthullott Birodalom tele van különösebbnél különösebb eseményekkel és alakokkal. Jorg Ancrath történetéből már megismertük ezt a világot, de Lawrence új könyve, egy új trilógia első kötete visszacsábít minket, és ezt valami egészen fantasztikus módon teszi.

Jalan Kendeth herceg, egészen más karakter, mint a sokunk által kedvelt Jorg Ancrath. Mondhatni a szöges ellentéte. De talán pont emiatt is kedvelhető meg annyira. Ahogy a korábbi kritikámban is írtam, ez a könyv legalább akkorát szól, mint az előző trilógia. Megérdemelt helye van a listán.

James S. A. Corey: Kalibán háborúja 

Nagy várakozással kezdtem neki a Kalibán háborújának, ugyanis az első részbe, a Leviatán ébredésébe nem nagyon tudtam belekötni. A szerzőpáros abszolút meggyőzött arról, hogy féregjáratok és fénykard párbajok nélkül is lehet jó sci-fit alkotni.

 A történet remek, a karakterek ábrázolása martini magasságokat ért el, és a stílus sem az a terjengős, szájbarágós fajta. Ezek után nem csoda, hogy az egekig magasztalom a könyvet.

 
 

 

Nananita kedvencei:

 

David Benioff: Tolvajok tele

Az ember szíve belesajdul, hogy David Benioff csak két regényt írt eddig! Olyan fantasztikus stílusban mesél, amellyel egy-kettőre magával ragadja az embert. A Tolvajok tele a második világháború Oroszországába vezet el minket, ahol a Lev és Kolja kalandjait követhetjük nyomon. Elképzelhetetlen borzalmak és humoros szituációk egyaránt előfordulnak - de akármelyik is van éppen, az olvasó nem tud elszakadni tőle. Kérlek, Benioff, írj még!

Urbánszki László: Vérszagra gyűl

A történelmi regények szerelmeseinek kedvez Urbánszki László, aki egyre magabiztosabban és egyre termékenyebb íróként szerzi magának a rajongókat. 2014-ben kezdett bele sorozatába, melynek első része Vérszagra gyűl címmel jelent meg. A regény a tatárjárás korába vezeti el az olvasót, de a száraz tankönyvanyag helyett most a valódi, hétköznapi emberek harcait, leleményességét ismerhetjük meg. Izgalmas, érdekes, és kalandos olvasmány, hihetetlen igényességgel megírva! 

Baráth Katalin: Az arany cimbalom

Nincs még egy olyan írónő Magyarországon, mint Baráth Katalin: összetéveszthetetlen stílusa, egyedi és szerethető karakterei, valamint fordulatos történetei garantálják, hogy jól szórakozzon az olvasó. A Dávid Veron-sorozat negyedik (és sajnos valószínűleg az utolsó) részében az első világháború előtti Ókanizsán Veronnak a betyárok világába kell tennie egy kényszerlátogatást, és olyan több évtizedes rejtélyeket kell megoldani, amelyek még az ő furfangosságát is próbára teszik. Igazi krimi, felejthetetlen szereplőkkel!

 
 

 

Ezek voltak a mi kedvenceink 2014-ben! 

 

 

 

 

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.puliwood.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.