Glen Cook Fekete Sereg sorozatát olyan nagyhírű regényfolyamokhoz hasonlítják, mint Steven Erikson A Malazai Bukottak könyvének regéje, vagy George R. R. Martin zseniális Tűz és Jég dala folyama.
Nem érdemes összehasonlítgatni vagy egymás mellé állítani az említett műveket,hiszen mindegyik sorozat teljesen egyedi, mind tartalmaz valami olyasmit, ami a másikból hiányzik. A Fekete Sereg történetesen az egyszerű történetvezetéssel és magával ragadó sötét hangulattal igyekszik rabul ejteni az olvasót.
Ahhoz, hogy a történetet spoilerek nélkül tudjam felvázolni, a könyv fülszövegét veszem segítségül, ami az alábbiakban olvasható: „ A fáradt, kiélt és dekadens világot szörnyű sokk zökkenti ki tespedéséből. Az évszázadok óta halottnak hitt Úrnő – a legszebb és leggonoszabb asszony aki valaha kitanulta a varázslómesterség ősfortélyait – föltámad sírjából. Vazallusai, a tíz élőholt mágusfejedelem segítségével sötét birodalmat alapít, sorra leigázza az emberlakta országokat, rémuralma ellen mindenütt felüti fejét a lázadás, a felkelők saját varázslóik vezetésével szövetségbe tömörülnek. A véres háborúban egyik fél sem kér és kap kegyelmet. A Fekete Sereg független zsoldoskompánia: kiégett harcosok, cinikus szerencsevadászok, szökevény bűnözők végső menedéke. Azért verekszik, aki megfizeti, ám belső becsületkódexéhez mindig hű marad. Ha egyszer elkötelezi magát, megbízóját sosem hagyja cserben, kitart mellette a keserű végig. Akkor sem tesz másként, amikor belekeveredik ebbe a háborúba. És a voksát a gonosz oldal mellett teszi le…”
A könyv eredetije 1984-ben jelent meg The Black Company címen. Magyar nyelvre nem kisebb név fordította, mint a sokak által kedvelt Kornya Zsolt. A haza kiadás 2000-ben látott napvilágot a Valhalla Páholy kínálatában. Kellemes időtöltést hozzá!