Hirdetés

Plágium: avagy az eredetiség hiánya

|

Mostanában elég gyakran hallani ezt a kifejezést mind a könyvekkel kapcsolatban, mind a különféle tudományos írások tekintetében.

Hirdetés

Egy tanulmány szerint a Wikipédia szövegei kerülnek be leggyakrabban a középiskolások és egyetemisták dolgozataiba, de az egyéb közösségi oldalak is nagyon népszerűek. A Turnitin cég marketing igazgatóhelyettese, Chris Harrick tanulmánya Plagiarism and the Web: Myths and Realities (Plagizálás és a web: mítoszok és realitás) címmel olvasható.
A népszerű Turnitin szoftver célja a plagizálás nagyságrendjének csökkentése az oktatásban. Az alkalmazás a diákok elektronikusan beadott dolgozat szövegeit hasonlítja össze az eddig publikált tudományos közleményekkel (könyvek és folyóiratok alapján), a világhálón elérhető tartalmakkal és más diákok dolgozataival. 2010 júniusa és 2011 márciusa közt beadott közel negyven millió középiskolás és egyetemi-főiskola dolgozat elemzése alapján a szoftver 140 millió tartalmi azonosságot talált.
Összességében a Wikipédia szerezte meg az első helyet az ellopott tartalmak listáján, míg a Yahoo! Answers lett a második.
A zenét megosztó, gondolatokat retwittelő és ingyen szoftvert letöltő nemzedék számára az eredetiség kívánalma a kutatásban kőkorszakinak tűnhet.

 

Forrás: kithirlevel.hu

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.puliwood.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.