Hirdetés

Könyvek és képregények, amiket még nagyon várunk idén

|

A 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál apropójából összeszedtük, hogy mik szerepelnek szerkesztőink kívánságlistáin.

Hirdetés

Könyves és képregényes rovatunkban, valamint külön Instagram-oldalunkon, a Lapozók Birodalmán is találkozhattok azokkal az írásainkkal, amikben egy-egy olvasmány élményét próbáljuk meg átadni, álljon az adott kötet teljesen szövegből, vagy legyen illusztrálva képekkel is.

Mivel imádunk olvasni, és emellett nagy gyűjtők is vagyunk, már az év elején összeszedtük, hogy milyen kiadásokkal szeretnénk 2024-ben bővíteni a gyűjteményünket, az ott felvonultatott címek közül a legtöbb viszont már megjelent, ezért úgy gondoltuk, hogy elérkezett az idő átböngészni az előrendelési oldalakat és a kiadók megjelenési naptárjait, hogy megnézzük, mikre várunk még idén - a szeptember 26. és 29. között megrendezésre kerülő Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál miatt pedig még aktuális is az összeállítás, hiszen a lista egyes címei kaphatóak lesznek a rendezvényen. 

Hirdetés

Szabó Dániel "Szada":

Elképesztően nehéz leszűkítani a kívánságlistámat pár címre, ugyanis több mint 60 tétel található meg rajta - igaz, azok közül nem mindegyik tartozik az előrendelhető kategóriába. A legközelebbi egyértelműen az Agave Könyvektől az Ezen a vonaton mindenki gyanús Benjamin Stevensontól, aki A családomban mindenki gyilkos című kötetével már felkeltette annyira az érdeklődésemet, hogy a Gyilkosság az Orient Expresszen koncepcióját kiforgató újdonságára azonnal vevő legyek. Ugyancsak türelmetlenül várom a Szukits Kiadótól a The Boys és az Invincible hazai kiadásait, a Fumaxtól az Alita, a harc angyala mangát, a Vad Virágoktól a Spider-Man Noir kiadványokat, valamint legnagyobb örömömre az Ukko Stúdiótól a Keanu Reeves fejéből kipattant BRZRKR-t magyarul. 

Végül két különlegességet szeretnék még mindenképpen megemlíteni: Kulka János az egyik kedvenc színészem, akinek folyamatosan figyelemmel követem az életét és a művészetét, éppen ezért szeretnék elmerülni a Corvina Kiadó jóvoltából megjelenő Kulka című portrékönyvben, amit Gyárfás Dorka jegyez, míg a Gabo Kiadótól érkező "1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz" 2024-es, felújított kiadását már csak szakmai okokból is szeretném a polcon  tudni. 

Jasinka Ádám: 

Ritka, ha várok egy könyvet, mivel általában a megjelenése idején fedezem fel a címeket, így várni sem kell arra, hogy megvehessem. A most kiválasztott kötetekre sem kell hónapokig várni - szerencsére. Gyönyörű borítóval érkezik rögtön két könyv is Agatha Christie-től, ám Poirot nélkül. Christie Mary Westmacott néven is publikált, ezek közül jön magyarul a Befejezetlen portré is. Szintén várólistás Clare Pooley újdonsága. A jó humorú írónő remekül ragadja meg a mindennapos figurákat, remekül kuszálja össze, majd bogozza ki a szálakat, új regénye, a Hogyan öregedjünk méltóságteljesen? egy idősek otthonába kalauzol el minket, így garantált a szívmelengető és könnyes történet.

A harmadik pedig Jókai Mór "újdonsága" a Jókai karácsonya, melyben összegyűjtötték a nagy magyar író összes ünnepi történetét, novelláját vagy regényrészletét. Nekem Jókai mindig is "kötelező" volt, így ez tökéletes alkalom lesz arra, hogy több kisebb, rövidebb történet által kedvet kapjak ahhoz, hogy valamelyik nagy opuszát (ismét) kezembe vegyem.

Vigh Martin: 

Sally Rooney: Intermezzo - Hadd kezdjem egy személyes anekdotával. 2019 őszén Londonban voltam, és egy kis könyvásáron (egyébként meglepően olcsón) megvettem Sally Rooney Normális emberek című regényét, amelyről akkor már lehetett hallani, hogy egy remek könyv, de itthon még kevesen ismerték. És mégis, meglepett, mennyire megérintett a könyv, egyik személyes kedvencemmé vált, így mikor később a sorozat kapcsán egyre többen megismerték a történetet, nagyon boldog voltam. Épp ezért azóta minden Sally Rooney-kötet kötelező nálam, így amikor megérkezett a hír az új regényéről, egyértelmű volt, hogy a nyitásnál ott lesz a helyem a könyvesboltokban. A fiatal szerző hihetetlen ismerője az emberi léleknek, biztos vagyok benne, hogy új regénye is közel áll majd hozzám. Rooney tipikus az az író, hogy ha valaki tud vele menni, akkor minden könyve nagy élmény.

Grecsó Krisztián: Apám üzent - Megint muszáj személyes szállal indítanom. Grecsó Krisztián Szegvárról származik, én pedig a szomszédos településen, Mindszenten nőttem fel, így amikor kamaszként elkezdtem az irodalom iránt érdeklődni, hamar találkoztam a műveivel. A Mellettem elférsz, a Megyek utánad vagy a Vera óriási hatással volt rám, viszont az is igaz, hogy később egy-egy szöveget újraolvasva már nem volt minden esetben pozitív az összkép. Nagyon kíváncsi vagyok tehát, hogy mihez kezdek majd az új szöveggel, már csak azért is, mert Grecsó évek óta beszélt interjúkban arról, hogy szeretne írni az apjával való kapcsolatáról, de még nem tudta leválasztani a személyes érintettséget. Ennélfogva nem igazán lehet tudni, hogy mire számíthatunk ettől a könyvtől, ami a leírás alapján mélyére ás majd a szerző identitásában. Ugyanakkor azt is érzem, hogy a Grecsó-szövegekkel való találkozás mindig egy kicsit a személyes fejlődésemet is mutatja, így egészen biztosan hamar végzek majd a könyvvel.

Kovács Krisztián: Ablakok az ébrenlétben - Kovács Krisztián korábbi könyvei is ott voltak a perifériámon, új műve rögtön első ránézésre felkerült a listámra. Minden ott van ebben a műben, ami engem érdekelhet egy kortárs magyar könyvben: barátság, szerelem, és egy olyan miliő, amely nagyon ismerős. Ráadásul mindig izgalmas új szerzőkkel megismerkedni, hiszen ez megadja a felfedezés élményét is. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen regisztert talál majd meg a szerző, főként mert a kötet felépítése a kedvenceim közé tartozik: a főszereplők a jelenből próbálják megérteni a múlt szövevényességét.

Ezt láttad már?

Rengeteg hír, cikk és kritika vár ezen kívül is a Puliwoodon. Iratkozz fel a hírlevelünkre, mert kiválogatjuk neked azokat, amikről biztosan nem akarsz lemaradni.


Kónya Sándor: 

Még október elején kerül megjelenésre a Fumax jóvoltából az Óz, a nagy varázsló képregényesített változata (Skottie Young és Eric Shanower átdolgozása). Mivel a Judy Garland-féle mozifilm szívem csücskét képezi és a mesekönyv is ott figyel a polcomon, mindenképpen be kell szereznem majd ezt a kötetet is - a külföldi kritikák alapján úgy érzem, megéri majd a pénzét. Egy másik könyv, amivel szimpatizálok, az a Tucci asztalánál. Igen, itt Stanley Tucci és felesége, Felicity Blunt családi receptjeit olvasgathatjuk. A színészt eleve kedvelem, az pedig, ahogyan sokszor az ételeket illetően megnyilvánul, szintén rendkívül szimpatikus (elég csak, ha a kocsonyára gondolunk, amit egyszer küldtek neki).

Utoljára hagytam a sorban Sally Rooney legújabb, Intermezzo című regényét, amely jelenleg az általam legjobban várt könyv. Rooney első három regénye nagy hatást gyakorolt rám, stílusa könnyed és szellős, mégis átgondolt és érzékletesen ábrázolja az emberi kapcsolatok kuszaságát. Legújabbjában két fiútestvért követhetünk majd nyomon, amint próbálnak lavírozni párkapcsolataikban.

Kovács Gergő: 

Bár még sok a tisztázatlan kérdés az októberben hatályba lépő könyvtörvénnyel kapcsolatban, az egyelőre nem változik, hogy a kiadók ontják magukból az izgalmasabbnál izgalmasabb újdonságokat. Ahogyan elnézem, az év hátralévő része elsősorban a bennem élő nerd számára lesz jövedelmező. Két kedvenc képregényhősöm is prémium köntöst kap: a Szukits gyűjteménykötetekben vág bele az Invincible - Legyőzhetetlen magyar kiadásába, ami okkal nevezhető hiánypótlónak, és megérdemli a komolyabb figyelmet - Robert Kirkman még azelőtt friss vért öntött a szuperhős sztorikba, hogy egyáltalán fáradni kezdett volna a zsáner. A Fumax a Daredevil rajongóknak kedvez Chip Zdarsky szenzációs sorozatával (szintén a tőlük megszokott gyűjteményes formában), ami ultraerőszakossága és rideg realizmusa miatt tökéletes választás a Netflix-sorozat kedvelőinek.

Könyves fronton pedig egy folytatást, Az orgyilkosok vérét venném már azonnal a kezembe, R. J. Barker első fantasyregénye (Az orgyilkosok ideje) ugyanis az idei év egyik legkellemesebb meglepetése volt számomra. Ajánlom mindenkinek, aki egy hangulatos, átgondolt és jól megírt, de véletlenül sem elnyújtott fantasyt olvasna.

Molnár Dávid: 

Samantha Shannon - A leszálló éj napja - A Narancsfa-kolostor előzménytörténetét, ami dizájnban képes überelni még az első kötetet is. Ez igazán nagy szó, mivel az éldekorált A Narancsfa-kolostor az egyik legmenőbb darabja a magánkönyvtáramnak. Shannon egy aprólékos világot teremtett, most pedig 500 évvel az előző könyv eseményei előtt vesszük fel a fonalat. Remélhetőleg most a nagy csatát a végén nem fogja pár oldalban lerendezni az írónő, de igazából az egyedi világépítés és 1-2 jó karakter bőven elég ahhoz, hogy egy ilyen gyönyörű dizájn mellett élmény maradjon minden egyes olvasással töltött pillanat.

És ti miket vártok még idén?

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.puliwood.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.