Hirdetés

Reggeli Turmix

|

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Hirdetés

 

Ma Gyöngyvér, Erhard, Tas, Virág, Jukundusz és Anasztáz névnapja van, szép napot nekik!

 

Északon, északkeleten sok-sok felhőre van kilátás, esőkkel, szitálással; míg délnyugaton, délen napsütés is várható és csapadék csak néhol fordul elő. A hőmérséklet 8 fok körül alakul.

 

Évfordulók:

686 éve történt: Velencében meghalt Marco Polo kereskedő és utazó.

673 éve történt: Firenzében meghalt Giotto Di Bondone Firenzei festő, építész és szobrász.

368 éve történt: Az itáliai Arcetri-ben meghalt Galileo Galilei olasz csillagász.

212 éve történt: Megszületett Megyeri Károly színész, a Nemzeti Színház első komikusa.

185 éve történt: Meghalt Eli Whitney amerikai feltaláló, aki 1794-ben szabadalmaztatta a gyapotmagtalanító gépet.

165 éve történt: Megszületett Fényi Gyula csillagász. Csillagászati tevékenysége a napfizika területét ölelte fel.

143 éve történt: Megszületett Emily Greene Balch Nobel-díjas amerikai háborúellenes aktivista.

102 éve történt: Megszületett Wass Albert erdélyi magyar író és költő (Kard és kasza).

92 éve történt: Woodrow Wilson, az Amerikai Egyesült Államok elnöke kihirdetette az első világháborút lezáró békék alapjául szolgáló 14 pontot.

80 éve történt: Megszületett Novák Éva úszónő, tizenötszörös magyar bajnok.

78 éve történt: Budapesten megszületett Gyarmathy Lívia filmrendező.

76 éve történt: Megszületett Alexandra Ripley amerikai regényíró (Scarlet – az Elfújta a szél folytatása).

75 éve történt: Megszületett Elvis Presley a rock and roll koronázatlan királya.

68 éve történt: Megszületett Stephen Hawking angol fizikus.

63 éve történt: Megszületett David Bowie angol rockzenész.

59 éve történt: Megszületett John McTiernan filmrendező (Drágán add az életed, Az utolsó akcióhős, A Thomas Crown ügy).

51 éve történt: Hivatalosan beiktatták Charles De Gaulle-t, mint az ötödik Fancia Köztársaság elnökét.

37 éve történt: Párizs közelében titkos béketárgyalások kezdődtek az Amerikai Egyesült Államok és Észak-Vietnam között.

35 éve történt: Budapesten meghalt Botond-Bolics György író, mérnök (Ha felszáll a köd…, Mikrobi).

24 éve történt: Meghalt Fehér István Kossuth-díjas vegyészmérnök több bőripari újítást vezetett be.

23 éve történt: A Dow Jones-index, azaz a Dow Jones Ipari Átlag először zárt 2000 pont fölött.

14 éve történt: Meghalt Francois Mitterrand francia politikus, 1981-től Franciaország köztársasági elnöke.

12 éve történt: Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték Ramzi Yousefet, az 1993-as World Trade Center elleni bombatámadás miatt.

8 éve történt: Fort Lauderdale-ben, Floridában, meghalt Dave Thomas a “Wendy’s” gyorsétterem hálózat megalapítója.

1 éve történt: Meghalt Lamya Al-Mugheiry ománi származású, kenyai születésű R&B-énekesnő, dalszerző.

 

Az Évfordulók forrása: www.ezenanapon.hu

Oldalak: 1 2

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.puliwood.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.