Hirdetés

Conan, a barbár - Kritika

|

Minden idők legnépszerűbb barbárja idén nyáron visszatér, ám ezúttal nem Arnold Schwarzenegger rúgja szét a hátsókat és a 3D-s kiadás sem nyom túl sokat a latban.

Hirdetés

Gyermekded ostobaság lenne összehasonlítani 2011-es barbárunkat az 1982-ben kiadottal, mert abból egyedül a Schwarzenegger-féle változat jönne ki jól és ezt a 3D-t beleértve is ki merem jelenteni. A rengeteg reklám és annál is több anyag után azt várná az egyszeri kritikus, hogy a népek tódultak rá, a mozik bejárati kapuit úgy kellett kizsírozni, hogy plusz nézők csúszhassanak be a többiek mellett, ám rookie Conan jött, látott és szolidan áttorkollott érdektelenségbe.

Hiszen nem voltak egyszerűek már a kezdetek sem: a projektet ide-oda tologatták, néhol szüneteltették, néhol a Warner Bros. fejesei az asztalra csapva szidták még a barbár ágyékkötőjét is, majd következett a rendezői csiki-csuki. A bennfentesek rendkívül élvezhették ezt az elfoglaltságot, ugyanis sokáig folytatták és végül már csak a főszereplő kiválasztása maradt hátra. Hogy a kritika közben egy kis háttérinformációt is megosszak veletek, főszerkesztő kollégámmal rengeteget tanakodtunk azon, hogy mitől is jó a jó színész és hány pozitív, lehengerlő alakítás után hisszük is el róla? Jason Momoa csak azért jó választás mert a Trónok harcában tőlünk idegen nyelven krákogott kettőt vagy mert a Csillagkapu - Atlantiszban raszta volt a haja? Jelen pillanatban nem tud felmutatni olyan ütős szerepet, ami alapján megelőlegeznénk neki egy pozitív "biztos hozza a szerepet tokkal-vonóval" mondatot, de ez a Conan a barbárral változhatott volna. A friss Conan alapján azonban ez eldönthetetlen, mondhatni stagnál. Mert hát mi is kedvenc barbárunk legfőbb szerepköre? Forgatni a böhöm nagy lékelő lándzsát, meg néha kurjongatni egyet a levegőbe, esetleg összehúzni bérgyilkos stílusban a szemeinket és az ellenre vetni magunkat németjuhász és bernáthegyi keverékét meghazudtoló szuszogással. Ezt azonban remekül végzi Momoa barátunk, ráadásul a testi kidolgozottsága is megvan a szerepkörhöz, erre az egyre nem lehet panaszunk. A film egyetlen jó választása az ő alkalmazása volt, még az arcberendezése is illik egy barbáréhoz.
Isten rá a tanúm, hogy nem a stílussal van baj és nem is a főszereplővel, vagy a mellékszereplőkkel, akiket egyébként ügyesen válogattak össze. Egyszerűen nem szabadott volna egy olyan témát feldolgozni, aminek már az eredetije is hagyott helyenként kívánnivalót maga után. Sokan szokták kérdezni egy-egy 3D-s címkével ellátott kritika alatti kommentben, hogy mennyit tesz hozzá az élményhez? Nos, plusz 500 forintot leginkább. Nem viccelek, összehasonlítottam a saját véleményemet olyanokéval, akik a sima változatot látták és egyértelműen nem jelentett annyit az eltérés, hogy megérje rontani vele a szemünket, sőt! Sokan panaszkodtak rá (többek között nekem is feltűnt néha) a kép életlenné válása, a gyors vágások miatti követhetetlenség és az, hogy a harcok egy-egy alkalommal élvezhetetlenek a sietség miatt. Sajnálatos módon az akció alatt még az audio aláfestést sem élvezhetjük, hiszen olyannyira sikerült Tyler Bates-nek elcsépeltté és átlagossá varázsolnia az ütemeket, mintha csak egy évről-évre megrendezésre kerülő eseményen játszaná le ismételgetve a himnuszt. Pedig a 300-ban, az Álomháborúban de még a Watchmen-ben is tudott maradandót alkotni, most miért nem? Talán a gügye, együgyű párbeszédek zavarták meg, amiktől néha az embernek úgy meredeztek a hajszálai a plafon felé, mintha elektromos viharba került volna? Megeshet...
Természetesen nem szép dolog belerúgni egy hallottba, de a 3D feleslegességén és a többi kidolgozatlanságon kívül hatalmas logikai bakikat is fel lehet fedezni a történet során, amire leginkább a forgatókönyvíróknak (konkrétabban Thomas Dean Donnelly és Joshua Oppenheimer) kellett volna figyelniük - ehelyett agyalhatunk rajta mi. Pedig Robert E. Howard zseniális munkásságát nem érheti panasz, ő megtette a magáét és létrehozta, megteremtette a Conan univerzumot. Csak remélni merem, hogy nem forog a sírjában átkozva a napot és azt az illetékest, aki megálmodta a feldolgozást. https://www.youtube.com/watch?v=VMehRSC-NF8&oref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DVMehRSC-NF8&has_verified=1

Oldalak: 1 2

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.puliwood.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.