Hirdetés

Percy Jackson: Szörnyek tengere – Kritika

|

Felhívjuk tisztelt olvasóink figyelmét, hogy a most következő fantasy megtekintése 12 éven felülieknek, csak kiskorú felügyeletében, történelem hallgató babysitter jelenlétében ajánlott.

Hirdetés

Pedig egy folytatás bizonyos szempontból hálás feladat tud lenni: ilyenkor már nem kell vesződni a világ szabályainak a lefektetésével és ezzel együtt a szereplők bemutatásával, vagy utóbbiak elhelyezésével a sakktáblán, hanem tovább lehet bővíteni a karakterisztikát és a hozzájuk tartozó konfliktusokat, az univerzumról nem is beszélve. Noha nem volt szerencsém Riordan eredeti regényeihez, a Szörnyek tengere megtekintése alapján arra kell következtetnem, hogy a személyét érintő dicshimnuszok, amik J.K. Rowlinghoz hasonlították, nagyon is túlzóak. Míg Harry Potter történetei értelmileg és érzelmileg is intelligensen közelítettek meg olyan univerzális témákat, mint a szeretet, barátság, vagy maga a halál, addig Riordan ilyen téren csak okoskodik és közhelyeket puffogtat. Nem azzal van a probléma, hogy az ókori görög mitológiát áthelyezte a mai modern korba (pedig ez is sok tekintetben elég erőltetett, de egy gyerekfantasynek ellehet nézni), hanem hogy sem a figuráknak, sem a történetnek nincs súlya. Előbbiek elvannak egymás mellett (számuk időnként változik és ennyi), míg a történet kimerül abban, hogy el kell jutniuk A pontból B pontba egy csomó nehézségen – és tetszőlegesen bedobott mitológiai lényen – keresztül.

De ha könyvben nincs is így, a rendező, Thor Freudenthal (tényleg ez a neve) mindent megtett, hogy úgy érezzük, mintha a mozivásznakra visszaköszönt volna a 90’-es évek Herkules és Xena sorozata: olcsó díszletek és látvány (a 3D most is zéró), olcsó poénokkal, színészi játékkal és néhány valóban kellemes beugróval, mint Tucci és Fillion pár perces jelenése, ami a rutinjuk ellenére is üdítő.
Aztán a vidámparkban játszódó finálé (!!!) a helyére tette bennem a dolgokat: ez tényleg a kisebbeknek készült, hiszen az egész olyan, mint egy színes, látványos hullámvasút, amelyben a fiatalok élvezik a fékevesztett tempót (ezzel nincs is baj), valamint a mitikus lények feltűnését (ezzel már annál inkább). A filmek kedvéért idősebbre vett szereplők is ennek a korosztálynak megfelelően viselkednek, tehát sehol sem találunk egy hormonzavaros tinit. Így a tinédzserkorba éppenhogy belépő lányok odalesznek a nem is olyan rég az Egy különc srác feljegyzéseiben brillírozó Logan Lerman csini pofijáért, míg a fiúk – ha még eddig egy God of War-t sem toltak végig – coolnak fogják tartani a víz szörföt, vagy egy tengeri szörnnyel való találkozást. Nekünk felnőtteknek viszont marad az ásítás és az értetlenkedés, hogy miért olyan nehéz igényes ifjúsági fantasyvel előállni. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=jN_0VxwE2A8[/embed]

Oldalak: 1 2

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.puliwood.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.