Minekután manapság nincsen képregénymozi anélkül, hogy ne ágyazódna bele egy másik képregénymoziba (vagy több másik képregénymoziba), Matt Reeves legújabb, Batman című filmjét is utolérték a kérdőjelek (haha). Vajon lehet-e szó arról, hogy ebben az univerzumban, melyben Pattinson Batmanje védi az ártatlanokat, egyszer csak felbukkan az égbolton az Acélember? Matt Reeves most válaszolt az ilyen és ehhez hasonló felmerülő kérdésekre.
A legújabb Batman film már a mozikban tombol és annyit mindenki tudhat mostanra, hogy nem tartozik egyik, ezt megelőző DC produkcióhoz sem (nincs átlépő karakter, nincsen semmi átfedés a történésekben). Reeves Batmanje teljesen különálló, éppen úgy, amennyire különálló film és történet Todd Phillips Jokere. A rendező a Collider interjújában beszélt azokról a felvetésekről, hogy vajon van-e rá esély, hogy behozza Supermant a történetbe, vagy teljesen ki van zárva.
Ebben a filmben, még inkább, mint a Majmok bolygójában és a Cloverfieldben, törekedtem arra, hogy megtaláljam a történet praktikus, hihető verzióját. Ha hirtelen felfedeznéd ebben a világban, hogy van egy földönkívüli, aki Superman, akkor az sokként érné az embereket. [...] De hogy őszinte legyek veled, jelenleg nem szándékom az, hogy kitaláljam, miként oldjam ezt meg. Nézd, szerencsésnek vallhatjuk magunkat, hogy ez egy olyan világ, amelyet az emberek keblükre ölelnek és azt mondják, úristen, látni szeretnénk mi történik, amikor bizonyos dolgok konfrontálódnak, egybeolvadnak. Úgy gondolom, ha ez a kihívás valamikor megjelenik, akkor izgalmas lenne felfedezni, de azon lennék, hogy ezen a lencsén keresztül láttassam mindezt.
- mondta Reeves, de ugyanebben az interjúban leszögezte, hogy jelenleg Gotham figuráival szeretne foglalkozni és nem áll szándékában semmi ilyesmit összehozni a tervezett folytatásokban. Ezzel a hozzáállással mintegy támogatja egyébként azt, hogy nem kell mindent mindennel összekötni. Hiába tűnhet elsőre izgalmasnak annak a gondolata, hogy majd egyszer talán ez a Batman összeáll Supermannel, nos, van hogy a dolgok magukban jók igazán és nem kell mindent belekeverni. Erre ott voltak az Igazság Ligája-filmek.
A Batman már látható a mozikban!