Mindenki Ted Mosbyja nemrég ünnepelte az 50. születésnapját, illetve annak is lassan tíz éve már, hogy adásba került a sorozat utolsó epizódja, így utánanéztünk, hol tartanak jelenleg a színészek.
Sok idő telt el azóta, hogy az a bizonyos kék kürt utoljára előkerült, a sorozat rajongói és a színészek is egy másik korszakba léptek. A főszereplők között van olyan, akinek egyértelműen ez a széria jelentette karrierje csúcsát, míg más később is újra tudta definiálni magát színészként. Lássuk, mivel foglalkoznak manapság "egykori barátaink."
Josh Radnor
Radnor minden téren eggyé vált Ted Mosbyval, de az elmúlt évtizedben azért bizonyította, hogy jóval sokoldalúbb művész annál, mintsem hogy be tudjuk őt skatuláyzni egyetlen szereppel. És a művész szó itt fontos, hiszen Radnor személyében valóban nemcsak színészről van szó, hanem zenei projektjei is vannak, illetve gyakran ír különböző művészeti alkotások rá gyakorolt hatásáról.
Mi persze azért koncentráljunk elsősorban a színészi, filmes munkáira, hiszen ezen a téren is alkotott maradandót az elmúlt időszakban. 2010-ben és 2012-ben is saját rendezéssel jelentkezett: előbbi a Jóvoltköszönömkérekmég címet kapta, utóbbi pedig a magyar forgalmazás legszebb hagyományait folytatva Így jártam én címmel ismert itthon. Egy kedves, teljesen ártatlan darabról van szó, amiben Radnor egy olyan középkorú férfit játszik, aki egykori egyetemére visszatérve kerül közel egy egyetemista lányhoz (Elizabeth Olsen). A lány kimozdítja komfortzónájából a depresszió felé sodródó férfit, miközben művészetről, politikáról, a Világ Nagy Dolgairól beszélgetnek. Mintha ugrottunk volna néhány évet Ted Mosby életében. Azóta leginkább csak klipeket rendezett.
Radnor sorozatszerepei közül ki kell még emelni a Vadászok című alternatív történelmi széria egyik fontos szerepét, valamint a Fleishman bajban vant, amelyben Radnor az egyik főszereplő férjét alakítja remekül. 2023-ban három filmben is szerepelt (Ramona at Midlife, Three Birthdays, All Happy Families), de egyiket se zavart sok vizet, nálunk be se mutatták őket, idén pedig egyelőre csak egy kisfilmet tud felmutatni a The Sacrifice képében. Ha pedig valakinek felkeltette a figyelmét az előbb említett zenei vonal, ajánljuk például The High Road című számot.
Cobie Smulders
Robin Scherbatsky máig emlékezetes, remek női főszereplő volt, Cobie Smulders színészi tehetsége sok árnyalatát megmutathatta, illetve Barney-n kívül ő volt a leginkább mémesült karakter, talán nem véletlen, hogy Smulders hamar nagy franchise-ok térképére is felkerült, például ő lett Maria Hill a Marvel-univerzumban, de felbukkant a Jack Reacher folytatásában is. Egy fontos mellékszerepről volt szó, amit Smulders remekül oldott meg, a rajongók többsége kedvelte.
Ha a Maria Hill-projektjeit nem számoljuk (benne volt a Titkos invázióban, a Mi lenne, ha...? antológiasorozatban és szinkronizált a Moon Girl and Devil Dinosaurban is), akkor elmúlt időszakban őt is inkább televíziós projekekben láthattuk. A Friends from College című sorozatban többek között Keegan Michael-Kay mellett szerepelt, keményebb oldalát is megmutatta a Stumptownban, ami a koronavírus egyik áldozata lett, a High School című szériában bölcs felnőttként tűnt fel. A Dex nyomozóban 18 epizódon keresztül szerepelt, cameózott az Így jártam apátokkalban, és az American Crime Storyban is felbukkant. Legközelebb Jason Buxton (Blackbird) thrillerében, a Sharp Cornerben láthatjuk majd. Az ő karrierjében is bőven lehet még potenciál.
Neil Patrick Harris
Barney Stinson a szitkomtörténet egyik meghatározó figurája, akinek a poénjai még azokhoz is eljutottak, akik egyébként nem követték a szériát. Talán nála lehetett leginkább a kérdés, hogy hogyan lehet egy ennyire mémesült szerep után új utakra evezni, ám összességében remekül sikerült neki. A Hupikék törpikék újabb élőszereplős változatának központi alakja volt, meghatározó mellékszerepet kapott a Holtodiglanban, amelyben meglepően vérfagyasztó alakítással jelentkezett, részt vett Alexander Payne Kicsinyítésében is, míg legutóbb a Mátrix: Feltámadásokban és A gigantikus tehetség elviselhetetlen súlya című meta alkotásban kapott szerepet.
Televíziós projektjei közül a netflixes A bal szerencse áradása volt a legnépszerűbb, utoljára pedig az Újra szinglivel jelentkezett szintén azon a platformon, bár jelenleg úgy tűnik, a második évad nem készül majd el hosszas huzavona után. Egyébként ő is vendégszerepelt az Így jártam apátokkal spin-offban, tavaly pedig a Doctor Who sorozatban is gonoszkodott egy kicsit.
Harris remek komikus, szerepein kívül is szórakoztató figura, épp ezért gyakran hívják különböző műsorokba vendégként és műsorvezetőként, vezetett Tony-és Oscar-gálát is. Érdemes követni őt Instagramon, mert remek hangulatú és humorú videókat oszt meg, sokszor a családjával együtt.
Jason Segel
Marshall a sorozatban gyakran háttérbe szorult, de mindenki számára egyértelmű volt, hogy nélküle nem létezik ez a társaság. Ugyanakkor Segel volt az, aki talán sok esetben nem tudta megmutatni színészi képességeit, így talán az sem meglepő, hogy benne maradt a legnagyobb potenciál.
Rögtön a sorozat után főszerepet kapott David Foster Wallace különleges projektjében, A turné végében, A barátunk képében volt egy remek drámája, majd a The Sky is Everywhere-ben már szülőként alkotott maradandót, a Váratlan szerencsével pedig a Netflixen kötött ki.
Sorozatai közül mindenképpen ki kell emelni a Direkt terápia (Shrinking) című darabot, ami remek humorral és mély empátiával közelít a pszichológiai problémákhoz. Remek széria egy morcos Harrison Forddal erősítve, hamarosan jön a második évad, amit már nagyon várunk. De ott van a Győzelmi sorozat: A Lakers dinasztia felemelkedése, amiben edzőként tűnik fel, ez szintén ajánlott, nem csak sportrajongóknak.
Alyson Hannigan
Lily volt a lelke az Így jártam anyátokkal sorozatnak. Ő volt az, akire mindenki számíthatott, aki mindenkinek segítő kezet nyújtott, és persze az is, aki ha kellett, kavart is egy kicsit. Hálás szerep volt, főleg ha azt nézzük, hogy Lily hányszor hozta a sorozat drámai ívét.
Épp ezért meglepő, hogy Hannigant azóta alig-alig láttuk meghatározó produkciókban. Évek maradtak ki projektek között, és az elkészült darabok is inkább családi vonalról érkeztek, ezek közül szinte csak a Flora & Ulysses említhető meg, ami a Disney egy sikeresebb próbálkozása volt. Egyébként aki angolul nézte az Amerikai fatert, az hallhatta abban is több karakterként is.
Ha pedig kicsit távolabbra tekintünk, megemlíthetjük, hogy Alyson Hannigan tavaly ezüstérmes lett az amerikai Dancing With The Starsban, mégpedig igen sok műfajban megmutatva magát. Sőt, egyszer még egy zseniális Így jártam anyátokkal utalás is belefért a műsorba bécsi keringőzés közben.
Cristin Milioti
Az alapcsapat utolsó tagja, az a bizonyos anya, akiért az egész hajcihő zajlott - bár sok rajongó kritikája épp arra irányult, hogy a sztori végső soron nem is róla szólt. Az viszont egészen biztos, hogy Milotinál jobb színésznőt keresve sem lehetett volna találni a titokzatos szerepre. Bájos és kedves volt, megvolt a saját személyisége, pont az a nő, akit Ted mellé képzeltek a rajongók. A La Vie en rose feldolgozása pedig az egész sorozat egyik csúcspontja volt.
Milioti azóta több helyütt bizonyította, hogy elsőrangú színésznő, akire bármilyen műfajban lehet számítani. Ő volt a főszereplője az elmúlt évek egyik indie kedvencének, a Palm Springsnek, sorozatok közül pedig olyan kultdarabokban szerepelt, mint a Black Mirror, a Modern Love vagy a The Resort, de láthatták a nézők a Szerelemre tervezvében és hallhatták a marveles Hit-Monkeyban is. Legközelebb a Pingvinben láthatjuk majd Sofia Falcone szerepében.