Valószínűleg Jeremy Irons is nagy elánnal és reményekkel csatlakozott a 2010-es évek közepén a DC filmes univerzumához Batman bölcs szárnysegédjeként, Alfred Pennyworthként. Aztán megkaptuk a 2017-es Az Igazság Ligáját, melyet már a kezdetektől fogva elhamarkodott projektnek gondolt sok mindenki - hogy aztán egyesek már elátkozott filmként hivatkozzanak rá.
A 2017-es csorbát némileg sikerült kiköszörülnie a tavaly megjelent Zack Snyder vágásnak, ám Irons saját bevallása szerint még nem látta az eredeti rendező vízióját. A Joss Whedon-féle változatról azonban markáns véleménye van, amit a Variety munkatársával osztott meg:
elmondása szerint nem is lehetett volna rosszabb a film, és egyetértett az interjúvolóval, amikor az borzasztónak titulálta azt.
Lassan nem marad olyan közreműködő színész, aki a védelmébe tudná venni a 2017-es szuperhős kalandot. A Snydert váltó Joss Whedon bár csodát tudott tenni a Bosszúállókkal 2012-ben, a DC nagy hőstalálkozójára már nemcsak kreativitásban, hanem attitűdben is megbicsaklott. Utóbbiról tanúskodnak Ray Fisher és Gal Gadot vallomásai, akik szerint Whedon kritikán aluli viselkedéssel borzolta a kedélyeket a forgatás alatt - rasszista megnyilvánulások mellett a színésznő karrierjének tönkretételét is kilátásba helyezte, állítólag.
Irons még nem sejthette, hogy pár nappal később az USA egyik nemzeti ünnepén, a Martin Luther King napon maga Joss Whedon is megszólal a témában 5 évvel az ominózus forgatást követően. A direktor a NY Magazine munkatársának adott interjút a pályafutásáról, melyben természetesen kitértek Az Igazság Ligája munkálataira is, amikor is Whedon végre megosztotta a saját nézőpontját a történtekről.
Whedon szerint sosem dolgozott még gorombább emberekkel, mint Az Igazság Ligája stábjában, valamint nehezményezte azt is, ahogy a Snyder rajongók ellene fordították az internet népét, csak hogy láthassák Snyder vízióját a filmből. Fisherrel kapcsolatban annyit mondott, hogy nem rasszista indíttatásokból vágta vissza Cyborg szerepét, hanem mert a cselekmény megkívánta. Persze azért odaszúrt még egyet azzal, hogy Fishert rossz színésznek titulálta. A Gadot-val kapcsolatos vádaskodásokat pedig egyenesen letagadta a direktor. Whedon stílusosan zárta az interjút:
"Az internet kezdete nevelt fel engem, és a modern internet taszított a mélybe. Nem tudok elsiklani eme tökéletes szimmetria felett."
Természetesen nem kellett sokat várni arra, hogy a többi érintett is megszólaljon az ügyben. Ray Fisher Twitteren diplomatikusan annyit írt, hogy ahelyett, hogy reagálna Whedon újabb kijelentéseire, a Martin Luther King napot ünnepli, ezzel téve pontot részéről a vádaskodások cunamijának végére. Bár Fisher konkrétan nem szállt bele a kegyvesztett direktorba, a rajongók azonnal Cyborg megformálójának védelmére keltek, és kifigurázták Whedon megállapítását, miszerint Fisher rossz színész lett volna. Példának pont a Snyder-féle változatot hozták fel, melyben Fisher nagyobb szerepe egyáltalán nem vált a film hátrányára.
Nem sokkal utána Gal Gadot rövid közleményben jelezte, hogy olvasta az interjút, és hogy továbbra sem változott meg a véleménye Whedonról. Sőt, Gadot ígéretet tett arra, hogy ezek után soha többé nem fog vele dolgozni, és a közvetlen ismerőseinek is ugyanilyen tanácsot fog adni a jövőben.
Whedon az HBO szériáját, a The Neverst dirigálhatta volna, de a vádaskodások kirobbanása után önszántából távozott a projekt éléről. Jelenleg nincs is olyan film vagy sorozat, mellyel kapcsolatba lenne hozható, és valószínűleg ez még sokáig így is marad, ha egyáltalán valaha még rendezhet bármilyen hollywoodi projektet.